Zimní příprava v Rájci

Na konci listopadu si mladí hasiči z Rájce zpříjemnili ospalé období před vánocemi a začátkem už tradiční zimní přípravy v tělocvičně. Aby děti byly schopné, kromě z podzimních braňáků dobře známého zavěšení ruky a zavázání rozbitého kolene, zvládnout i jiné situace, rozhodli jsme se jim dát možnost si je na vlastní kůži vyzkoušet.

Zkušení lektoři Českého červeného kříže z Rychnova nad Kněžnou si pro děti připravili několik namaskovaných zranění. Děti poté, co se dozvěděly, jak se v dané situaci zachovat, jak přivolat pomoc a jak k danému ošetření přistoupit, musely samozřejmě zraněného i samy ošetřit.

Ze začátku většinu zaplavil ostych a obavy, možná i proto, že zranění vypadala skutečně opravdově. Nakonec si ale většina z nich vyzkoušela vůbec poprvé podobnou situaci, kdy je potřeba jejich pomoci zraněnému kamarádovi.

Tato povedená praktická lekce první pomoci, za jejíž přípravu a vedení děkujeme paní Králové a Vrbové z ČČK Rychnov nad Kněžnou, byla součástí našeho celoročního projektu práce s hasičskou mládeží, za jehož finanční podporu děkujeme Královehradeckému kraji.